TwojLimit.pl – pobieranie premium ul.to, hellshare.com itp.

TwojLimit.plZamknięcie serwisu MegaUpload wpłynęło znacząco na rynek serwisów pozwalających przechowywać i udostępniać pliki. Najpopularniejsze jak FileServe, czy FileSonic zawiesiły programy partnerskie, a następnie całkowicie zablokowały dzielenie się plikami. Osoby korzystające z tego typu serwisów musiały przenieść się na alternatywne serwisy i tym sposobem bardzo popularne stały się: HellSahre.pl, Uploaded.to, czy też Turbobit.net oraz kilka innych serwisów, o których wcześniej nawet nie słyszałem. Serwis Xlimit.pl, który opisywałem niestety zakończył swoją działalność pod koniec stycznia, jednakże jego właściciele zadbali o to, aby użytkownicy nie zostali na lodzie i wszystkie konta przeszły pod opiekę TwojLimit.pl.

Działanie TwojLimit.pl jest identyczne z tym, co Xlimit.pl – użytkownik wykupuje transfer, który nie ma limitu ważności i może go przeznaczyć na pobieranie bez ograniczeń prędkościowych i jednoczesnych pobrań plików z kilkunastu serwisów między innymi HellShare, Uploaded.to i Turbobit.net, a cały proces ogranicza się do przetworzenia linku z serwisu udostępniającego pliki na link TwojLimit.pl, który możemy później pobrać np. za pomocą jDownloader’a. Serwis w odróżnieniu od Xlimit jest bogatszy o kilka opcji, które pozwalają przyspieszyć pobieranie oraz zmniejszyć pobierany transfer.

Ceny doładowań w przypadku przelewu wyglądają następująco:

1 PLN 3GB
2 PLN 5GB
4 PLN 10GB
5 PLN 15GB
7 PLN 20GB
9 PLN 30GB
15 PLN 50GB
29 PLN 100GB
54 PLN 200GB

Osoby, które nie chcą kupować transferu przelewem mogą skorzystać z płatności SMS, która jest mniej opłacalna (ceny brutto):

2.46 PLN 2GB
3.69 PLN 4GB
6.15 PLN 10GB
11.07 PLN 20GB
23.37 PLN 44GB
30.75 PLN 70GB

W celu przyspieszenia pobrania serwis pomoże określić strefę, z której najszybciej będą nam się pobierały pliki, a w przypadku dużych obciążeń serwisów hostujących pliki, TwojLimit pozwala pobrać plik na ich serwer, a dopiero później użytkownik pobiera go na swój komputer. Jeśli nie zależy nam od razu na pobraniu plików to możemy dodać linki do kolejki happy hour, gdzie dodane pliki zostaną pobrane na serwer TwojLimit w godzinach nocnych (2:00 – 8:00), link dodamy w tym okresie godzin zostanie pobrany na serwer TwojLimit, a z konta użytkownika zostanie pobrana tylko połowa rzeczywistego transferu. Ostatnią z ciekawych funkcji jest możliwość zwrotu transferu, w sytuacji, gdy link, który dodaliśmy i został naliczony za niego transfer wygasł zanim udało nam się go pobrać.

Serwis udostępnia dodatki do przeglądarek FireFox i Chrome, które w łatwy sposób pozwalają pobierać pliki. W przypadku dodatku do FireFox’a, który testowałem w menu kontekstowym przeglądarki dodana jest opcja TwojLimit.pl, za pomocą której możemy pobrać wcześniej zaznaczone linki. Zanim jednak będziemy mogli pobrać pliki musimy w ustawieniach wtyczki uzupełnić dane logowania do serwisu. Niestety dodatek nie pozwala skorzystać z opcji wcześniejszego skopiowania pliku na serwer TwojLimit, czy też kolejki happy hour, a co gorsza po przetworzeniu linków od razu FireFox rozpoczyna ich pobieranie przez, co nie mamy dostępu do przetworzonych linków i możliwości dodania ich do np. jDownloader’a – sam jDownloader pozwala zintegrować się z przeglądarką, lecz uważam, że nie każdy pliku musi być pobierany za pomocą tej zasobożernej aplikacji. Zastosowanie wtyczki ma głównie na celu szybie pobierania „tu i teraz”.

Jeśli jesteś zainteresowany założeniem konta i przetestowaniem usług (na start po rejestracji otrzymasz 200MB) świadczonych przez serwis skorzystaj z poniższego linku polecającego, za co otrzymam 100MB dodatkowego transferu:

http://www.twojlimit.pl/user/53305

Początek roku medialnie huczał na tematy związane z kontrowersyjną ustawą ACTA, TwojLimit.pl dosyć jasno określa, jak to się ma do usług przez niego świadczonych oraz praw użytkowników, więcej na stronie TwojLimit.pl.

2 odpowiedzi na “TwojLimit.pl – pobieranie premium ul.to, hellshare.com itp.”

    1. Tak zgadza się, jeśli ktoś się zdecyduje na dłuższe korzystanie z serwisu to otrzymuje 50% każdego jego zasilenia, ale co to zmienia? Jest to w jakikolwiek sposób krzywdzące, dla osób rejestrujących się? Moim zdaniem nie… Tym samym po zarejestrowaniu mogą sami dalej promować serwis i również zyskiwać dodatkowy transfer…

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *